Wtorek naukowy już za nami

Wykład „It’s a Dog’s World – czyli jak psychologia pomaga nam szkolić psy ratownicze” mgr J. Stefańskiej z OSP Falenty, z którą od dawna współpracuje nasz Zakład, cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony pracowników Wydziału Psychologii (dr Magdalena Budziszewska, dr Natalia Gawron, dr hab. Joanna Rączaszek Leonardii, dr Wouter de Reed, dr Zuzanna Toeplitz) jak i naszych studentów.

Zaszczycił nas swoją obecnością również wybitny specjalista w dziedzinie badań nad zmysłem węchu psów i zastosowaniem psów do biodetekcji i identyfikacji zapachów prof. dr hab. Tadeusz Jezierski z Zakładu Zachowania się Zwierząt Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN.

Pojawiło się też sporo osób zainteresowanych tematem spoza naszego Wydziału, w tym przedstawiciele świata ratowniczego świata ratowniczego (Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP-RW Modlin i Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Justynów) oraz studenci z Sekcji Kynologicznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW.

Niebawem postaramy się zamieścić na naszej stronie całe wystąpienie.