Sesja naukowa z okazji Jubileuszu prof. J.Chmurzyńskiego

Etologia i nie tylko
Jubileuszowa sesja naukowa dla uczczenia
90-lecia urodzin prof. dr hab. Jerzego Andrzeja Chmurzyńskiego

A. Część naukowo-wspomnieniowa

* Prof. dr hab. Leszek Kuźnicki (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa) „Jurek Chmurzyński etolog z Warszawy”
* Prof. dr hab. Ewa Joanna Godzińska (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa) „Etolog i nie tylko. Jerzy Andrzej Chmurzyński jako postać renesansowa”
* Wiersz prof. Jerzego Vetulaniego napisany w związku z jubileuszem 80-lecia urodzin prof. Jerzego A. Chmurzyńskiego „Osobista apoteozaprof. dr Jerzego Chmurzyńskiego z okazji osiągnięcia wieku dojrzałości przez Prezesa Komitetu Neurobiologii PAN pospiesznie, lecz z sercem denovosklecona”
* Prof. SGGW dr hab. Marek Kozłowski (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)  „Jest taki entomolog”
* „Jest taka osa” (krótki film o badaniach terenowych młodego J. A. Chmurzyńskiego)
* „Wardzanki dzisiaj” (krótkie filmy o wardzankach autorstwa mgr Marii Habrowskiej)
* Red. Małgorzata Kownacka (Warszawa) „Etolog na antenie”

Przerwa

*Dr Sławomir Lux (InSilico-IPM, Konstancin-Jeziorna) „Muchy, seks i pomarańcze: etologiczne peregrynacje z Polski do Afryki i z powrotem”
* Prof. dr hab. Bogdan Sadowski (Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN, Jastrzębiec) „Medyczne i społeczne znaczenie neuronauk”
* Prof. dr hab. Krzysztof Turlejski (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)     „W czym człowiek jest wyjątkowy, a w czym podobny do wardzanki?”
*Prof. SGGW dr hab. Tadeusz Kaleta (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie) „Człowiek – zwierzę w antyku i średniowieczu. Kilka uwag”

B. Część towarzysko-biesiadna

* M. in. składanie życzeń Jubilatowi, z którym się połączymy i który będzie z nami na dużym ekranie

Czas:sobota 23 marca 2019 godz. 11.00-16.00
Miejsce:Część A: Sala Konferencyjna Centrum Neurobiologii (I p. gmachu głównego Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa, ul. Pasteura 3);
Część B: Sala Konferencyjna im. Jerzego Konorskiego(II p. tego samego budynku)

Wstęp wolny, goście mile widziani!

Plakat poniżej:

Etologia i nie tylko